Ilić i Lazevski za pobedu Partizana

BEOGRAD, 2. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Borac iz Čačka sa 2:0 u utakmici 20. kola prvenstva Srbije.

Prvi gol na meču postigao je Saša Ilić u 21. minutu, posle centaršuta Nemanje Tomića, dok je u 81. Aleksandar Lazevski realizovao solo prodor kroz odbranu Čačana.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević odlučio se da za ovaj duel odmori trojicu standardnih prvotimaca.

Umesto golmana Vladimira Stojkovića šansu od prvog minuta dobio je Radiša Ilić, na poziciji desnog beka Aleksandra Miljkovića zamenio je Ivan Stevanović, a u napadu nije bilo Prinsa Tejga već je igrao mladi Marko Šćepović. On je u 58. minutu, ipak, prepustio mesto reprezentativcu Gane.

Tokom prvog poluvremena Šćepović je imao nekoliko šansi da postigne pogodak, ali nije uspeo u tome.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali ofanzivnije i uglavnom udarcima sa distance pokušavali da savladaju iskusnog Ilića, koji je odlično branio.

Partizan je sa ovom pobedom ponovo odmakao Crvenoj zvezdi, koja je u Ivanjici pobedila Javor sa 2:0. Klub iz Humske vodi na tabeli Super lige sa 53 boda, dok crveno-beli imaju 50.