Vojvodina srušila Partizan u derbiju

BEOGRAD, 16. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Vojvodine pobedili su kao gosti ekipu Partizana sa 1:0 u derbi utakmici 22. kola prvenstva Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Abubakar Oumaru u 77. minutu utakmice, posle dodavanja Miroslava Vulićevića.

Prethodno je Nikola Lazetić pokušao da proigra Oumarua, ali se lopta uz dosta sreće od Mladena Krstajića odbila do Vulićevića, koji je potom dobro uočio usamljenog saigrača.

Vojvodina je ovom pobedom šampionsku trku u Super ligi učinila znatno zanimljivijom, pošto sada Partizan i Crvena zvezda imaju isti broj bodova - 56.Novosađani su treći sa 53 boda.

Gosti su u Beograd došli s namerom da pobede, što su pokazali od početka utakmice.

Odličnu šansu za gol, već u 7. minutu, imao je Brana Ilić, bivši napadač Partizana.

Centarfor Vojvodine našao se sam ispred golmana Vladimira Stojkovića, ali je slabo šutirao i tako omogućio nekadašnjem reprezentativcu Srbije da dobro intervenišse.

Partizan je bio znatno opasniji u drugom poluvremenu, ali je na golu gostiju odlično branio Željko Brkić.

Najbliži pogotku crno-beli bili su u 57. minutu, kada je šutirao Saša Ilić.

Brkić je zakačio loptu posle tog udarca, međutim, ona je prošla ispod njega, a na gol liniji odlično je intervenisao Vulićević i sprečio pogodak.

Već u sledećem napadu Vojvodina je uzvratila šansom Đorđija Merebašvilija, koji je šutirao pored gola.

Usledili su potom novi napadi Partizanovih igrača, ali je nervoza u timu Aleksandra Stanojevića uticala na dekoncentrisanost u završnici akcija.

Utakmicu je obeležilo i nekoliko verbalnih duela između igrača i arbitra Danila Grujića, u kojima je prednjačio fudbaler Vojvodine
Nikola Lazetić. On je zbog toga već u 30. minutu dobio žuti karton.

Na stadionu Partizana prisutno je bilo 13.000 gledalaca.

Bio je ovo drugi poraz Partizana od Vojvodine ove sezone. U jesenjem delu prvenstva crveno-beli su slavili u Novom Sadu sa 2:0.