Blekpul i Birmingem ispali iz Premijer lige

Vigan je obezbedio opstanak, pošto je golom u 78. minutu u gostima pobedio Stouk sa 1:0.

Blekpul je imao rezultat za opstanak, pošto je neočekivano vodio protiv Mančester junajteda sa 2:1, ali je šampion Engleske postigao tri gola za pobedu od 4:2. Tako se okončala jedina sezona "mandarina" u Premijer ligi.

Birmingem je tokom većeg dela meča bio na putu opstanka, ali je primio gol u završnici i izgubio od Totenhema sa 2:1, tako da je otišao u drugu ligu umesto komšija Vulverhemptona.

Vulfsi su ostali u ligi iako su izgubili od Blekburna sa 3:2.

Viganov spasilac bio je Kolumbijac Ugo Rodaljega glavom je postigao gol posle kornera Čarlsa N'Zgobije u 78. minutu.

Finalista FA Kupa Stouk završio je na 13. mestu, ali će igrati u kvalifikacijama za Ligu Evropa, pošto je pobednik kupa Mančester siti izborio mesto u Ligi šampiona.

Siti je danas u gostima pobedio Bolton sa 2:0. Everton je na svom terenu, u utakmici bez značaja, pobedio drugoplasirani Čelsi sa 1:0.

Liverpul je razočaravajuću sezonu, koju je počeo sa velikim ambicijama, završio porazom od Aston Vile 1:0. "Crveni" su odavno
ostali bez šansi da se plasiraju u Ligu šampiona, a ovako neće igrati u Evropi sledeće godine.

Kraj utakmice u Mančesteru označio je početak velikog slavlja navijača Junajteda. Fudbalerima je uručen pehar pobednika, koji je podigao kapiten tima, srpski reprezentativac Nemanja Vidić.

Ekipa je slavila uz šampanjac i zajedno sa publikom pevala je navijačke pesme u proslavi 19. titule prvaka Engleske za Mančester junajted.