Ubedljive pobede Sitija i Arsenala

Lider na tabeli lako je izašao na kraj sa Noričom, iako je posle prvog poluvremena rezultat bio samo 1:0. Strelac je bio Serhio Aguero.

U drugom delu meča "građani" su se raspucali a po jedan gol su postigli Samir Nasri, Jaja Ture, Mario Baloteli i Adam Džonson. Jedini gol za Norič dao je Stiv Morison.

Do drugog mesta na tabeli došao je Totenhem posle ubedljivog trijumfa nad Boltonom. Tim iz Londona poveo je već u 7. minutu posle kornera Luke Modrića koji je u gol pretvorio Garet Bejl.

Bolton je u 18. minutu ostao i sa igračem manje kada je Geri Kejhil prvo pogrešio na svojoj polovini da bi odmah zatim sa leđa startovao na protivnika čime je zaradio direktan crveni karton.

Totenhem je brojčanu nadmoć iskoristio početkom drugog poluvremena kada je vođstvo duplirao Aron Lenon. Poslednji gol na meču delo je Džermejna Defoa.

Totenhem je došao do drugog mesta na tabeli, ali će ih preteći Mančester junajted ukoliko svalada Aston Vilu kasnije danas.

Do pobede je konačno stigao i Blekburn koji je savladao Svonsi. Sva četiri gola za Blekburn postigao je Jakubu Aigbeni dok si strelci za Svonsi bili Liroj Lita i Luk Mur.

Ubedljiv je u 14-om kolu bio i Arsenal koji je sa 4:0 u gostima pobedio Vigan. U strelce za londonski tim ponovo upisao i kapiten Robin Van Persi a golove su postigli i Mikael Arteta, Tomas Vermalen i Žervinjo.

Kvins Park Rendžers i Vest Bromvič Albion igrali su nerešeno 1:1.