Pobeda Mančester junajteda. Liverpula i Arsenala

Mančester junajted oporavio se od šokantnog ispadanja iz Lige šampiona u sredu i uspeo je na svom terenu ubedljivo da savlada goste iz Vulverhemptona.

Seriju pogodaka za domaći tim otvorio je u 17. minutu Nani da bi samo sedam minuta kasnije Vejn Runi postavio rezultat prvog poluvremena.

Gosti su uspeli da smanje početkom drugog poluvremena kada je centaršut Metju Džarvisa iskoristio Stiven Flečer i glavom pogodio mrežu Junajteda.

Ipak, gosti nisu uspeli da stignu do preokreta jer je Nani u 56 minutu ponovo doveo svoj tim do dva gola prednosti da bi mu se na listi strelaca još jednom pridružio Runi za konačnih 4:1.

Utakmicu između Arsenala i Evertona obeležio je kapiten 'tobdžija' Robin Van Persi koji je rešio pitanje pobenika svojim petneastim golom u sezoni.

Liverpul je takođe slavio minimalnim rezultatom na svom terenu protiv Kvins Park Rendžersa. Strelac za domaćine bio je Urugvajski napadač Luis Suares.

U ostalim utakmicama Norič je uspeo da nanese drugi poraz za redom Njukaslu pošto je bio bolji kod kuće rezultatom 4:2. I Svonsi je
iskoristio prednost domaćeg terena i pobedio sa 2:0 Fulam.

Trijumfe na gostovanju zabeležili su Aston Vila koja je savladala Bolton sa 2:0 i Vigan koji je bio bolji od od Vest Bromvič Albiona sa 2:1.