Španija sigurna protiv Rusije

Utakmica je počela izjednačenom i pomalo nervoznom igrom oba tima, da bi sredinom prvog dela Španija napravila seriju od sedam uzastopnih golova i povela 14:8, što se pokazalo kao nedostižno za Rusiju.

U nastavku meča Španija je održavala prednost, da bi Rusija serijom od tri pogotka u 42. minutu stigla na dva gola razlike (21:19), ali više od toga nije mogla.

Najefikasniji u timu Španije bili su Roberto Garsija sa šest postignutih golova i Kristijan Ugalde i Joan Kanjelas sa po pet golova, dok su kod Rusije bolji od ostalih bili Kristijan Igropulo sa osam pogodaka i golman Oleg Grams sa 13 odbrana.

Španija će u narednu rundu takmičenja preneti tri boda, dok je Rusija ovim porazom završila takmičenje na Evropskom prvenstvu.