Erikson: Nerešen ishod je najpravedniji

KELN, 20. juna 2006. (Beta-Rojters) - Selektor Engleske, Sven Joran Erikson, ocenio je večeras da je nerešen ishod između njegove i ekipe Švedske pravedan.
"Mi smo bili bolji u prvom, dok su Šveđani bili bolji u drugom poluvremenu. Žao mi je samo što su Šveđani postigli dva gola iz dve dobre šanse", kazao je Erikson nakon meča u Kelnu koji je završen rezultatom 2:2.
On je upozorio da engleska reprezentacija mora da obrati pažnju na odbranu kako bi sprečila da ubuduće prima golove i pored malog broja šansi koje protivnik stvori.
I Engleska i Švedska plasirale su se u osminu finala Svetskog prvenstva nakon večerašnje podele bodova.
Englezi u drugom krugu igraju protiv Ekvadora, dok se Šveđani sastaju s domaćinom Nemačkom.
Fudbaler Engleske, Stiven Džerard, ocenio je da je najvažnije da je njegova ekipa završila prvi krug takmičenja na prvom mestu tabele i dodao da njegovi saigrači priželjkuju uspeh i u osmini finala.
"Vezista" Šveđana Frederik Ljungberg složio se sa ocenom da je meč bio težak i da su rivali bili približnog kvaliteta.
"Pretpostavljam da su Englezi razočarani zato što su pobedu ispustili u poslednjem minutu. Jedva čekam da igramo protiv Nemačke", kazao je Ljungberg.