Zimonjic i Ljodra ispali u drugom kolu

BEOGRAD, 1. marta 2012. (Beta) - Teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Francuz Majkl Ljodra poraženi su u četvrtak u četvrtfinalu turnira u Dubaiju od austrijskog para Julijan Knol i Aleksandar Peja sa 0:2 (6:7 6:7).

Srpsko-francuski par, prvi nosioci turnira, meč su izgubili posle taj-brejka u oba seta i tako propustili šansu da se nadju u polufinalu gde će Austrijski par igrati sa indijskim tandemom Maneš Bupati i Rohan Bopana.

Posle sigurne igre na svoj servis, oba para osvojila su po šest gemova pa je pobednik prvog seta rešen u taj-brejku u kome su Austrijanci bili bolji sa 7:3.

U drugom setu Knol i Peja napravili su prvi brejk na meču i poveli na startu drugog dela igre.

Ipak, Zimonjić i Ljodra uspeli su da uzvrate i potom da pri rezultatu 5:5 naprave drugi brejk i dodju u priliku da na svoj servis izjednače u setovima.

Medjutim, Knol i Peja su odmah uzvratili brejkom pa je i o pobedniku drugog seta odlučivao taj-brejk u kome su Austrijanci bili bolji sa 7:2 i plasirali se u polufinale.