Mančester junajted ostao na vrhu tabele

BEOGRAD, 18. marta 2012. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u nedelju Vulverhempton sa 5:0 i sačuvali bodovnu prednost na vrhu table u odnosu na gradskog rivala Siti.

Šampioni Engleske su već u prvom poluvremenu najavili ubedljivu pobedu pošto su u tom delu meča postigle tri gola.

Seriju je otvorio Džoni Evans u 21. minutu da bi na 2:0 povisio Antonio Valensija sredinom prvog dela igre. U samom finišu veliku prednost obezbedio je napadač Deni Velbek.

Nastavak meča obeležio je meksički napadač Čičarito Hernandez koji je sa dva gola u 56. i 61. minutu postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Nenad Milijas nije igrao za domaći tim.

Junajted je posle pobede došao do 70. boda, najbliži pratioci Mančester siti imaju četiri boda manje ali ih tek očekuje meč 29. kola.