Real ubedljiv protiv APOEL-a

Real će u polufinalu igrati sa Bajernom iz Minhena koji je sa dve pobede od 2:0 izbacio Olimpik iz Marselja.

Golove za Madriđane postigli su Kristijano Ronaldo, koji je bio dva puta strelac, Rikardo Kaka, Kaljehon i Anhel Di Marija. Marselo je ubeležio dve asistencije.

Gustavo Manduka pogodio je prvi gol za Kiprane koje predvodi srpski stručnjak Ivan Jovanović, dok je Esteban Solari iz penala dao drugi gol za goste.

Madriđani su poveli pogotkom Kristijana Ronalda u 29. minutu a sve nedoumice oko plasmana u polufinale otklonio je deset minuta kasnije Kaka.

Manduka
je u 67. minutu obradovao navijače APOEL-a pošto je na Santjago Bernabeu savladao Ikera Kasiljasa.

Izuzetno efikasnu završnicu najavio je Ronaldo svojim drugim golom da bi Kaljehon, koji je zamenio Marsela, u 80. minutu povisio na 4:1.

Samo dva minuta kasnije Solari je dao i drugi gol za goste, ali se posle sledeća dva minuta rezultat opet promenio pošto je Di Marija pogodio mrežu gostiju.