Partizan pobegao Zvezdi na +10

Zvezda je ranije danas igrala nerešeno, bez golova, na gostovanju u Novom Pazaru.

Strelci za crno-bele protiv trinaestoplasiranog Javora bili su Zvonimir Vukić u 7. i Nemanja Tomić u 72. minutu, dok je gol za goste postigao Rade Veljović u 58.

Vodećem golu Partizana prethodio je promašaj Vukića iz penala. On je, međutim, natrčao na loptu koju je odbio golman Javora Milorad Nikolić i poslao je u mrežu.

Jedanaesterac je skrivio Marko Momčilović kada je klizećim startom oborio Lazara Markovića.

Posle inicijative domaćeg tima u prvom poluvremenu, gosti iz Ivanjice uspeli su da na startu drugog dela uspostave ravnotežu i izjednače na 1:1.

Gol je postigao napadač Rade Veljović udarcem sa 12 metara po zemlji, a na asistenciju Ivana Josovića.

Pobedu crno-belima doneo je Nemanja Tomić, kada je precizno šutirao iz voleja sa oko 10 metara na dodavanje Lazara Markovića.

Partizan je mogao i ubedljivije da slavi, ali je u 22. minutu Lamin Dijara pogodio stativu, dok je nešto ranije šut Stefana Babovića izblokiran na gol-liniji.

Za ekipu Partizana danas je debitovao odbrambeni igrač Miloš Ostojić, koji je zimus došao u Partizan iz Teleoptika, dok je kapiten Saša Ilić odigrao 566. utakmicu za klub.

On je današnjim nastupom izbio na drugo mesto liste igrača sa najviše utakmica u istoriji Partizana, pošto je prestigao Nikicu Klinčarskog.

Najviše utakmica za crno-bele odigrao je Momčilo Vukotić, ukupno 791.

Utakmica na stadionu u Humskoj ulici igrana je pred praznim tribinama, zbog kazne Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije za propuste u organizaciji "večitog" derbija, igranog u sredu u polufinalu Kupa.