Wikipedia je precenjena i puna grešaka

Znanje je jedino što ti ne mogu oduzeti, sve se ostalo u životu može izgubiti. Ali ako je i to znanje olako "stečeno", Google-info ili brzinska Wikipedia...e, pa - ko ti je kriv.

Najnovije istraživanje pokazuje da u šest od deset članaka objavljenih na Wikipediji ima netačnih informacija. Broj grešaka zaista je previsok i pokazuje koliko je zapravo Wikipedia nepouzdana.

Uprkos tome, svi koriste Wikipediju, od učenika kojima treba za domaći zadatak, do zaposlenih u raznim firmama, prenosi portal Index.hr.

Poznato je da podatke na Wikipediju stavljaju svi koji žele, zato ovaj procenat grešaka ne čudi. Osim nesvesnih, ima i onih koji svesno greše pri postavljanju podataka na ovu mrežu.

Mnogi korisnici Wikipedije žale se i na sporost administratora, koji dugo čekaju dok ne izmene neku pogrešnu činjenicu.

Istraživanje je sproveo Public Relations Journal na više od hiljadu čitalaca koji koriste Wikipediju.

"Status quo nikome ne odgovara. Ovo se ne može nastaviti. Visok procenat grešaka ne pomaže nikome, pogotovo korisnicima koji se uzdaju u tačnost podataka na Wikipediji", rekao je profesor DiStaso.

Naravno, pomoć se mora koristiti i internet je koristan, ali ima nešto i u knjigama i znanju.

Čitaš li ili samo googlaš?

Jer, itekako postoji razlika između onih koji su čitali samo naslove, a ne i tekstove ili "cele" knjige. Vidi se to, pre ili kasnije.

Foliranti ipak imaju rok trajanja. Na sreću!

Pogledajte još