Mančester pobedio Čelsi, Totenhem ubedljiv protiv Liverpula

Junajted je od početka utakmice bio bolji tim a u vodjstvo ih je doveo Kris Smoling u osmom minutu. Čelsi je imao dobru priliku za izjednačenje ali asistenciju Fernanda Toresa nije uspeo da iskoristi Ramires.

Pred kraj prvog poluvremena Mančester je postigao dva gola, Nani je najpre u 37 minutu bio precizan da bi u 45 minutu asistirao Vejnu Runiju za vodjstvo na poluvremenu od 3:0.

Prednost Mančestera smanjio je Fernado Tores već na startu drugog dela utakmice ali londonski klub nije imao snage da stigne veliku prednost rivala.

Srpski fudbaler Nemanja Vidić nije igrao u pobedničkom timu zbog povrede dok je Branislav Ivanović bio u startnoj postavi Čelsija.

U ostalim utakmicama Premijer lige Totenhem je bio ubedljiv na svom terenu protiv Liverpula i pobedio sa 4:0.

Gosti su tokom utakmice dobili dva crvena kartona, a domaće je u vodjstvo već u sedmom minutu doveo Luka Modrić. Fubaler Liverpula, Čarli Adam dobio je žuti karton najpre u 12 a potom i u 26. Minute pa je morao da napusti teren.

Drugi žuti karton na utakmici u 63. minutu dobio je i odbrambeni fudbaler Liverpula, Martin Škrtel pa su domaći imali dva igrača više što je odmah iskoristio napadac Totenhema Džermejn Defo i povećao na 2:0.

Do kraja utakmice dva pogotka je postigao Emanuel Adebajor koji je u Totenhem došao ovog leta.

(old_image)

Mančester siti nije uspeo da ostane na čelu tabele sa gradskim rivalom jer je osvojio samo bod na gostovanju u Fulamu.

Dva gola je postigao Serhio Aguero i doveo goste u vodjstvo od 2:0. Ipak fudbaleri Fulama uspeli su da izjednače rezultat golovima Bobija Zamore i Denija Marfija.