Siti dobio Totenhem

U uzbudljivoj utakmioci Siti koji je lider na tabeli, vodio je i sa 2:0, ali su se gosti iz Londona brzo oporavili i stigli do izjednačenja. Mogli su i do pobede u finišu, ali je u nadoknadi vremena Siti iz penala stigao do trijumfa.

Posle mirnog prvog poluvremena koje je završeno bez golova, Samir Nasri je u nastavku iskoristio odlično dodavanje Davida Silve i sjajnim udarcem u 56. minutu doveo svoj tim u vodstvo.

Prednost Sitija duplirao je samo tri minuta kasnije odbrambeni fudbaler Džulijan Leskot koji se najbolje snašao posle kornera za 2:0.

Ipak, gosti iz Totenhema su odmah uzvratili, a Džermejn Defo je u 60. minutu smanjio na 2:1.

Već u 65. minutu posle sjajnog udarca Gareta Bejla sa ivice kaznenog prostora bilo je 2:2.

Totenhem je u završnici bio i bliži pobedi kada je u kontranapadu Džermejn Defo sa pet metara iz klizećeg starta promašio praznu mrežu.

Samo minut kasnije defanzivac Totenhema Ledli King ruši u svom kaznenom prostoru Marija Balotelija koji je iskoristio dosuđeni penal i doneo pobedu svom timu.