Srbija u finalu SP u vaterpolu!

Srbija će se u finalu sastati sa pobednikom utakmice između reprezentacija Hrvatske i Italije.

Mađarska je imala prednost od 5:1 i 9:5 u drugoj četvrtini, međutim, vaterpolisti Srbije uspeli su u finišu da izjednače i da se izbore za produžetke u kojima su bili bolji.

Najefikasniji u meču sa Mađarskom bili su bili Andija Prlainović i Filip Filipović sa po tri gola, dok su dva gola postigli Vanja Udovičić i Slobodan Nikić. Po jedan gol dali su Živko Gocić, Miloš Ćuk, Duško Pjetlović, Milan Aleksić i Stefan Mitrović.

U utakmici u čijem većem delu je Mađarska bila bolja, Srbija je boljom igrom u finišu uspela da nadoknadi sve propuštene šanse i plasira se u još jedno finale na Svetskom prvenstvu.

U prvoj četvrtini ekipe su bile izjednačene, ali su Mađari ovaj deo igre završili sa 2:1. Pad u igri reprezentacije Srbije protivnik je iskoristio za seriju golova i vođstvo od 5:1 i nešto kasnije od 9:5, što nije davalo mnogo nade za preokret.

U trećoj četvrtini vaterpolisti Srbije odigrali su sa Mađarskom 3:3 i tek u poslednjoj četvrtini sa 4:1 uspeli su da dođu do izjednačenja.

Prvo vođstvo Srbiji doneo je Filip Filipović u prvom produžetku, dok je pobednički gol postigao Stefan Mitrović.