Rukometaši Poljske osvojili bronzanu medalju na SP

0

BEOGRAD, 1. februara 2009. (Beta) – Muška rukometna reprezentacija Poljske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj pošto je u Zagrebu pobedila Dansku sa 31:23 (14:11).

Poljake je do pobede predvodio Karol Bjelecki sa 10 golova, dok je na drugoj strani 10 pogodaka postigao i Mikel Hansen.

Tokom prvog poluvremena vodila se neizvesna borba, ali su vicešampioni sveta Poljaci, ipak, u završnici te deonice uspeli da dođu do prednosti od tri gola (14:11).

Reprezentativci Poljske su i drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom i u 41. minutu su vodili sa šest razlike (21:15). Međutim, Danci su sedam minuta kasnije stigli do dva gola zaostatka (23:21), ali to je bilo sve što su evropski prvaci na današnjem meču mogli da urade.

Poljaci su ubrzo došli do rezultata 29:22 i utakmicu rutinski priveli kraju.

Danska: Hvidt, Mogenšen 2, Boesen, Laen 1, Jorgensen, Kristijansen 7, Jorgensen 1, Jakobsen, Spelerberg, Knudsen, L. Hansen, M. Hansen 10, Lindberg 2, Nilsen.

Poljska: Šmal, Jaska 4, K. Lijevski 4, Kučinski, Bjelecki 10, Sjodmjak, Vleklak, B. Jurecki 2, Jurasik 1, M. Jurecki 3, Tlučinski 5, Malčer, M. Lijevski 2, Glinski.