Pobede Milana i Napolija, Sampdorija silna

U ostalim utakmicama igranim danas Udineze je na svom terenu trijumfovao protiv Sijene sa 1:0, a Napoli je u gostima savladala Parmu sa 2:1, a Kaljari i Palermo odigrali su nerešeno 1:1.

Milan je i u četvrtoj uzastopnoj utakmici u šampionatu ostao neporažen, a danas su slavili golom Stefana El Šaravija u 29. Minute na asistenciju Mbajea Nianga.

U derbiju začelja, Sampdorija je kao domaćin u potpunosti demolirala Peskaru, a u listi strelaca u trijumfu upisala su se samo tri igrača.

Prvi gol za domaćina, postigao je Eder u 31. minutu iz penala, da bi 11 minuta kasnije Mauro Ikardi udvostručio prednost.

U 50. minutu Pedro Obiang povisio je prednost svog tima na 3:0, a zatim je Ikardi u 56. i 58. doveo Sampdoriju do ubedljive prednosti.

Konačan rezultat utakmice postavio je Ikardi u 71. minutu.

Peskara je tokom čitavog meča uputila samo jedan udarac ka golu Sampdorije.

Fudbaleri Katanije su nakon preokreta na svom stadionu slavili protiv Fiorentine, koju je do prednosti doveo Đulio Miljačio u 22. minutu.

Nikola Legrotalje je izjednačio rezultat u 50. minutu, dok je Lukas Kastro u 88. postavio konačan rezultat.

Fiorentina je od 78. minuta igrala sa igračem manje, pošto je Alberto Akuilani dobio direktan crveni karton.

Napoli je u završnici utakmice došao do veoma važna tri boda u borbi za titulu.

Oni su do prve prednosti došli u 20. minutu golom Mareka Hamšika, a izjednačenje Parmi doneo je Nikola Sansone u 74.

Edison Kavani je u 85. minutu doveo svoj tim do veoma bitna tri boda i trijumfa u Parmi.

Ranije danas Bolonja i Roma odigrali su nerešeno 3:3, a kasnije večeras sastaće se Inter i Torino.

Na tabeli vodi Juventus 49 bodova, a prate ih Napoli sa 46, kao i Lacio sa 43 boda.