Pobeda Čelsija i Arsenala

Fudbaleri Stouka su kod kuće pobedili Reding sa 2:1, a na meču između Noriča i Fulama nije bilo golova.

Čelsi je na Stamford bridžu došao do trijumfa posle poraza u prethodnom kolu od Njukasla, dok Vigan ni u šestoj uzastopnoj utakmici nije uspeo da dođe do pobede.

Ramireš je u 23. minutu doveo londonski klub do prednosti, dok je Eden Azard u 56. duplirao prednost.

Vigan je preko Šona Malonija u 58. minutu smanjio rezultat, dok je na 3:1 i sigurnu pobedu prvaku Evrope doneo Frenk Lampard u 87.

Konačan rezultat postavio je Marko Marin u 91. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi.

Svonsi je posle dve vezane utakmice bez pobede zabeležio trijumf, a junak slavlja nad Kvins Park Rendžersom bio je Miču, koji je postigao dva gola.

Miču je već u osmom minutu doveo svoj tim do prednosti, a na 2:0 povisio je Anhel Ranhel u 18.

KPR je preko Bobija Zamore početkom drugog poluvremena smanjio prednost Svonsija, ali je Pablo Ernades već u 50. povećao na 3:1, a Miču golom u 60. minutu postavio konačan rezultat.

Arsenal je došao do trećeg trijumfa u poslednje četiri prvenstvene utakmice, a gol pobede postigao je Sante Kazorla u 36. minutu.

Londonski klub je od 62. minuta igrao sa igracem manje, pošto je Karl Dženkinson zaradio drugi žuti karton.

Stouk je današnjim trijumfom nad Redingom prekinuo dobru seriju tog kluba i tako im otežao borbu za opstanak u ligi.

Robert Hut je doveo Stouk do prednosti u 67. minutu, a prednost je udvostručio Kameron Džerom u 81.

Reding je u 83. minutu uspeo samo da smanji rezultat preko Adrijana Marijape.

Kasnije večeras Sautempton će dočekati Mančester siti, dok je ranije danas Totenhem sa 2:1 pobedeio Njukasl.

Na čelu tabele nalazi se Mančester junajted sa 62 boda, dok Siti ima devet bodova manje, a Čelsi je treći sa 49.