NBA: Ruki srušio Majami, Srbi bez poena

U utakmicama u noći između srede i četvrtka debitovao je i reprezentativac Srbije Nemanja Nedović u pobedi njegovog Golden Stejta nad LA Lejkersima, ali nije imao zapaženiji učinak. Njegov zemljak Miroslav Raduljica nije ulazio u igru za Milvoki u porazu od Njujorka.

Filadelfija je utakmicu protiv dvostrukog uzastopnog šampiona počela serijom 19:0. Majami se vratio u igru, a u trećoj četvrtini je postigao čak 45 poena, ali su Siksersi ipak ostvarili vrednu pobedu, iako su stručnjaci tom timu predviđali sezonu "u minusu".

Karter-Vilijams je završio meč sa 22 poena, 12 asistencija, devet ukradenih lopti i sedam skokova. Najefikasniji u Filadelfiji bili su Evan Tarner sa 26 i Spenser Hos sa 24 poena. Kapiten Majamija Lebron Džejms završio je utakmicu sa 25 poena, 13 asistencija i četiri skoka.

Golden Stejt je počeo sezonu u velikom stilu, ubedljivo pobedivši Lejkerse sa 125:94, a pobednički tim je predvodio Klej Tompson sa 38 poena. Nedović je proveo osam minuta na terenu i za to vreme je uspeo da promaši jednu trojku.

Milvoki je u gostima izgubio od Njujorka sa 90:83, a u poraženom timu Raduljica nije ulazio u igru.

Minesota je posle produžetka pobedila Orlando 120:115, a ekipu je do trijumfa predvodio Kevin Lav sa 31 poenom i 17 skokova. On je postigao i trojku za produžetak u poslednjim sekundama utakmice. Crnogorski reprezentativac Nikola Peković završio je meč sa 11 poena i sedam skokova za Vulfse.

Njegov zemljak iz Orlanda Nikola Vučević igrao je čak 46 minuta i za to vreme je imao učinak od 22 poena i 18 skokova.