Krstić odličan u pobedi Bostona

BEOGRAD, 7. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su u NBA ligi domaće Milvoki Bakse sa 89:83, a kapiten Srbije Nenad Krstić trijumfu je doprineo sa 17 poena.

Krstić je na parketu proveo 30 minuta, imao je šut iz igre 8-7, a zabeležio je i tri skoka. Drugi srpski internacionalac u Seltiksima, Saša Pavlović ubacio je tri poena za 12 minuta.

Najefikasniji u petoj uzastopnoj pobedi Bostona bio je Pol Pirs sa 23 poena, koliko je postigao i najbolji strelac u poraženom timu Brendon Dženings.

Ekipa Dalas Maveriksa izgubila je na svom terenu od Memfis Grizlisa sa 104:103, a Predrag Stojaković nije uspeo da se upiše u strelce za domaću ekipu.

Pobedu gostima doneo je Zek Rendolf, koji je postigao koš 0,3 sekunde pre kraja utakmice. Rendolf je ukupno ubacio 27 poena, dok je Džejson Teri postigao 26 poena za Dalas.

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa izgubili su u Filadelfiji od domaćih Siksersa sa 125:117.

Srpski košarkaš Vladimir Radmanović proveo je na parketu 28 minuta i za to vreme postigao dva poena. Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Tadeus Jang i Evan Tarner sa po 20 poena.