Mega Vizura pobedila FMP

BEOGRAD, 30. marta 2011. (Beta) - Košarkaši Mega Vizure pobedili su u utorak uveče kao domaćini u Hali Sportova ekipu FMP sa 77:71 (20:23, 22:12, 20:19, 15:11) u trećem kolu Superlige Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Branko Milisavljević i Branislav Djekić sa po 15 poena. Odličnu partiju pružio je i Dušan Cantekin sa deset poena i 12 skokova. U ekipi FMP istakao se Filip Čović sa 17 poena, dok je Brendon Bouvan postigao 14.

Gosti iz Železnika vodili su posle prve četvrtine, ali je domaćin preokrenuo rezultat i u jednom trenutku došao do deset poena prednosti. Igrači FMP-a u poslednjoj četvrtini uspeli su samo da smanje razliku.

To je prva pobeda Mega Vizure, a treći poraz FMP-a od kojeg se pre starta lige očekivalo da se bori za jedno od četiri mesta koja vode u Jadransku ligu naredne sezone.