Real Union eliminisao Madriđane

BEOGRAD, 12. novembra 2008. - Fudbaleri Real Uniona eliminisali su Real iz Madrida iz Kupa Kralja.

Iako je izgubila meč na domaćem terenu sa 3:4, ekipi Real Uniona je rezultat iz prve utakmice ( 3:2) obezbedio dalji prolazak u ovom takmičenju. Gosti su se plasirali u osminu finala zahvaljujuci većem broju postignutih golova na protivničkom terenu.

Sve do 90. minuta Madriđani su imali prolaz dalje, ali je igrač gostiju Romo postigao gol za konačnih 3:4 i na taj način je svom timu obezbedio istorijski uspeh protiv velikog Reala.

Kapiten Madriđana Raul postigao je het-trik  golovima u 36, 50. i 86. minutu, a kod gostiju su efikasni bili Amanategij (14. minut), Salsedo(49.), Bueno (68.) i Romo (90.)