Dalas pobedio Njujork, San Antonio bolji od Sakramenta

BEOGRAD, 17. novembra 2008. (Beta) - U američkoj NBA ligi košarkaši Dalasa pobedili su u noći izmedju nedelje i ponedeljka Njujork sa 124:114 i tako prekinuli seriju od pet poraza.

Dalas je savladao Njujork posle produžetka, a najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Dirk Novicki sa 39 poena.

Njujork je propustio veliku šansu da pobedi, pošto je dva minuta pre kraja imao prednost od 112:105, ali sedam poena nije bilo dovoljno da osvoje bodove u ovom meču. Dalas je izjednačio i zatim u produžetku preokrenuo rezultat u svoju korist.

San Antonio je savladao Sakramento sa 90:88 zahvaljujući odličnoj igri Tima Dankana, koji je u poslednjoj minuti meča sa dva precizna šuta odlučio pobednika. Dankan je postigao ukupno postigao 20 poena i zabeležio 10 skokova.

Isključenje Šakila O Nila obeležilo je meč u kojem je Feniks pobedio Detroit sa 104:86. O Nil je morao da napusti teren u drugoj četvrtini, a zbog oštrog starta na igrača Detroita.