Partizan posle neizvesne završnice izgubio od Reala

BEOGRAD, 11. decembra 2008. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Madridu od Reala sa 68:67 (24:9, 12:15, 16:25, 16:18) u poslednjoj utakmici sedmog kola Grupe D Evrolige.

"Crno-belima" je to četvrti poraz u takmičenju, a Realu četvrta pobeda.

Najbolji u Realu bio je Felipe Rejes sa 15 poena, a pet manje postigao je Marko Tomas. U Partizanu najefikasniji je bio Uroš Tripković sa 22 poena (šest "trojki"), a Novica Veličković na to je dodao još deset poena.

Partizan u sledećem kolu, koje se igra 17. decembra, igra u Milanu protiv Armani Džinsa.

Partizan je u uvodna tri minuta prve četvrtine pružio veoma slab otpor "kraljevskom" klubu.

Real je u trećem minutu vodio sa 6:4, a u narednih sedam minuta usledila je serija domaćih košarkaša od 18:5, pa je madridski tim na prvi odmor otišao sa 15 poena prednosti (24:9).

"Crno-beli" u prvih deset minuta nikako nisu uspevali da zaustave Felipea Rejesa koji je u tom periodu ubacio devet poena i zabeležio pet skokova.

Najveću prednost u prvom poluvremenu košarkaši Reala imali su u 13. minutu, kada je na semaforu stajalo 29:11.

Do kraja četvrtine Partizan je nešto čvršćom igrom u odbrani i malo preciznijim šutom, uspeo delimično da smanji zaostatak i na poluvreme ode sa 12 poena zaostatka (36:24).

Košarkaši Partizana su u 23. minutu, prvi put posle duže vremena, uspeli da smanje zaostatak na ispod deset poena - 38:29.

Real je u naredna tri minuta uspeo ponovo da dođe do dvocifrene prednosti - 45:31, ali je potom Tripković krenuo da pogađa "trojke".

U 28. minutu Partizan je pogotkom Tripkovića smanjio na 47:44, a zahvaljujući pogotku Božića iza linije 6,25 metara Partizan je do kraja deonice uspeo da ostane na samo tri poena zaostatka.

Partizan je do prvog izjednačenja došao u 33. minutu, ponovo zahvaljujuću "trojci" Tripkovića za 52:52, a minut kasnije Partizanov bek je opet pogodio za vođstvo od 55:54.

Real je uspeo da vrati vođstvo u 37. minutu, kada je bilo 59:58 zahvaljujući "trojci" Raula Lopeza, ali mu se Milenko Tepić revanširao i "crno-beli" su ponovo imali prednost od 61:59.

"Obračun" iza linije za tri poena nastavljen je i u samom finišu, pošto je Lopez bio precizan za 62:61, ali je precizan bio i Veličković i za Partizanovu prednost od 64:62.

Minut pre kraja Felipe Rejes je oba puta pogodio sa linije za slobodna bacanja i doveo Real do vođstva 65:64, ali je Partizan odgovorio "trojkom" Veličkovića koji je pogodio 44 sekunde pre kraja za prednost od 67:65.

U sledećem napadu Reala Tomas je bio precizan sa više od sedam metara i prednost je ponovo bila na strani Reala (68:67).

To je bio konačan rezulat jer Partizan nije uspeo da iskoristi poslednji napad, pošto je Tepić izgubio loptu manje od deset sekundi pre kraja, a Real uspeo da je sačuva.