Hemofarm u Vršcu bolji od Heliosa

VRŠAC, 17. januara 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma savladali su  u Vršcu slovenački Helios sa 80:70 (19:19, 23:19, 22:22, 16:12) i u 17. kolu Jadranske lige ostvarili 13. pobedu, koja će ih, bez obzira na ostale rezultate, održati na trećem mestu na tabeli.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Nebojša Joksimović sa 18 i Boban Marjanović sa 15 poena. Miljan Pavković je dodao 13, a Bojan Krstović 12 poena.

Belorus Alijaksej Laškevič ubacio je 19 poena za Helios, dok je Alvin Snou dodao 11.

Hemofarm je do pobede nad poslednjeplasiranim timom Jadranske lige došao teže nego što se očekivalo, iako je vodio skoro celim tokom meča.

Prvu osetniju prednost Vršcani su imali posle samo par minuta igre, pošto je Nebojša Joksimović sa četiri uzastopna poena Hemofarmu doneo vođstvo od 10:4.

Helios je, ipak, uspevao da drži rezultatski priključak, iako je Hemofarm na početku treće četvrtine i trojki Krstovića i Pavkovića, kao i dva poena Marjanovića, stigao do prednosti od 50:36.
Gosti su, međutim, u 26. minutu zaostatak smanjili na svega četiri poena 52:56, ali je Marjanović sa četiri poena u nizu odbio taj napad, a Hemofarm je do kraja meča uspeo da zadrži vođstvo