Hemofarm poražen u Valensiji

BEOGRAD, 3. februara 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma izgubili su u Valensiji od španske Pamese sa 60:65 (15:12, 16:13, 13:20, 16:20) u drugom kolu Grupe K Evrokupa.

Najefikasniji u prvom porazu Hemofarm u drugoj fazi Evrokupa bili su Milan Mačvan sa 15 i Marton Bader sa 14 poena.

Pamesu su do druge pobede u Grupi predvodili Vule Avdalović sa 19, Šamond Vilijams sa 16 i Rafa Martines sa 11 poena. Kosta Perović je pobedi španske ekipe doprineo sa devet poena i pet skokova.

Hemofarm je odlično počeo utakmicu i u 13. minutu posle poena Nebojše Joksimovića stigao do vođstva 21:14, a ubrzo je imao i osam poena prednosti 29:21.

Vrščani su prednost od uglavnom oko šest poena razlike uspevali da održe do finiša treće četvrtine, ali je Floran Pjetrus poslednjim poenima u toj deonici preokrenuo rezultat na 45:44 za Pamesu.

Minut ranije Hemofarm je vodio sa 43:37.

Dve uzastopne trojke Vuleta Avdalovića početkom poslednje deonice, ipak su Pamesi donele i vođstvo od 50:46, iako je Hemofarm uspevao da drži rezultatski priključak sve do 36. minuta, kada je gubio sa 52:53.

Domaći su tada serijom od 6:0 stekli prednost od 59:52, pa vremena za preokret nije bilo, pre svega zato što su košarkaši Pamese bili sigurni u penal završnici.

Crvena zvezda je na drugoj utakmici Grupe u gostima savladala ukrajinski Azovmaš sa 74:62 i ostvarila prvu pobedu u TOP 16 fazi Evrokupa.