Zvezda pobedila u Domžalama

BEOGRAD, 14. februara 2009. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Domžalama domaći Helios sa 69:63 (18:13, 15:10, 15:17, 21:23) u 22. kolu Jadranske lige.

Kapiten Tadija Dragićević predvodio je "crveno-bele" do 17. pobede u regionalnom takmičenju sa 16 poena i devet skokova. Istakli su se i Mirko Kovač i Andre Ovens sa po 11 poena. Ovens je imao i sedam skokova i pet asistencija.

Alvin Šon ubacio je čak 29 poena za Helios, koji je u dosadašnjem toku sezone ostvario svega pet pobeda.

Zvezda je od početka utakmice polako gradila prednost i prvi put je do dvocifrene razlike stigla u 18. minutu kada je vodila sa 30:20.

Sredinom treće četvrtine drugoplasirana ekipa Jadranske lige vodila je i sa najviših 15 poena razlike 43:28.

Helios je, međutim, u poslednjem minutu te deonice zaostatak smanjio na svega 15 poena (40:45), ali je Zvezda taj napad protivnika odbila serijom od 9:0 i potom sigurno čuvala vođstvo do kraja meča.

Domžale - Crvena zvezda 63:69 (13:18, 10:15, 17:15, 23:21)

Helios: Janža 2, Zalokar 11, Petrović, Zagorc 2, Krušić, Žerak, Močnik 3, Laškevič 2, Škrlec, Zagorac 3, Jakobson, Snou 29.

Crvena zvezda: Kešelj, Kikanović 7, Kovač 11, Stević 5, Dragićević 16, Milošević 3, Ovens 11, Šepa, Štimac 6, Bakić 8, Bjelica 2.