Vukoičić: Izvući pouke iz poraza

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Zagrebu od Cedevite sa 68:66 (15:13, 15:19, 23:9, 15:25) u utakmici četvrtog kola Jadranske lige.

"Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobedi. Naša ideja i plan bili su da utakmicu držimo što je duže moguće u egalu. Naravno, ako je to moguće i da vodimo, i mislim da je u prvom poluvremenu situacija u kojoj je razlika bila na strani oba tima išla nama u prilog. Ne znam što se desilo na početku i kraju treće četvrtine. Ako jednom timu kao što je Cedevita dozvolite da napravi seriju 9-2 bez vašeg faula, a da vi istovremeno u šest napada praktično pet puta ne šutnete, jasno je da je razlika koja se stvorila u toj četvrtini bez ikakve sumnje odredila tok utakmice. No, nismo se predali. Imali smo šut za produžetak, ali lopta nije ušla. Sveukupno kad se sve sabere, bila je to jedna zaslužena pobeda Cedevite. Nije tragedija što smo izgubili, a ja ću biti srećan ako iz toga izvučemo neke pouke."

Novinarima u medija centru, obratio se i centar Crvene zvezde Raško Katić:

"Imali smo loptu i sudbinu u svojim rukama, ali to ovaj put nismo iskoristili. Nadam se da ćemo naučiti nešto iz ovog poraza, lakše bi bilo da smo pobedili i da nismo naučili ništa, nadam se da ćemo nastaviti da igramo dobro, jer je ovo tek početak sezone i nijedan poraz nije tragičan".