Tipsarević u drugom kolu turnira u Barseloni

BEOGRAD, 20. aprila 2009. (Beta) - Teniser Srbije Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira u Barseloni, pošto je savladao Španca Alberta Montanesa sa 2:0 (6:4, 7:6).

Ovo je drugi međusobni duel ove dvojice tenisera, a u prethodnom je poberdio Montanes, 2008. na turniru u Hamburgu.

U prvom setu teniseri su bili izjednačeni, ali je Tipsarević, koji je 55. na ATP listi uspeo da povede sa 5:3 i da dobije ovaj deo igre za 50 minuta sa 6:4. Neizvesnost se nastavila i u drugom setu, kada je inicijativu imao Španac.

Iako je vodio veći deo drugog seta (3:2, 5:4, 6:5), u finišu je dozvolio Tipsareviću da izjednači na 6:6, a onda nije imao snage za taj-brek. Srpski teniser, trenutno 32. na ATP listi, bio je ubedljiv u završnici kada je protivniku dopustio da osvoji samo jedan poen.

U narednom kolu Tipsarević će se sastati sa boljim iz meča između Čeha Radeka Stepaneka - devetog nosioca na turniru i Španca Giljerma Garsije Lopeza.

Nagradni fond turnira u Barseloni je 1.995.000 evra, a pobednik će dobiti 226.000 evra i 500 ATP bodova. Poslednje četiri godine titulu je osvajao Španac Rafael Nadal.