Pobeda Sitija, Liverpul deklasirao Norič

Aktuelni prvak Engleske nastavio je seriju pobeda i tako upisao četvrti uzastopni trijumf.

Siti je u potpunosti dominirao terenom, a slavili su golovima Davida Silve.

Domaćin je do prvog gola došao u drugom minutu, dok je konačan rezultat postavio Španac već u 69.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za "građane", dok je Aleksandar Kolarov utakmicu presedeo na klupi.

Liverpul je nakon poraza u prethodnom kolu od Mančester Junajteda, ovaj put na svom terenu deklasirao Norič.

U ubedljivom trijumfu nad Noričem u listu strelaca upisala su se petorica igrača.

Golove su redom postigli Džordan Henderson u 26, Luis Suares u 36, Danijel Štaridž 59, Stiven Džerard 66, dok je autogol dao Rajan Benet u 74. minutu.

Reding je kao u prethodnom kolu nakon preokreta došao do vrlo važnog trijumfa u borbi za opstanak.

Njukasl je prvo došao do prednosti golom Joana Kabajea u 35. minutu.

Reding je potom za sedam minuta prekrenuo utakmicu.

Izjedančujući pogodak postigao je Adam Le Fondr u 71. minutu, samo minut kasnije pošto je ušao u igru sa klupe.

U 77. minutu isti igrač postavio je konačan rezultat i drugi vezani trijumf Redinga.

Fudbaleri Svonsija su kod kuće pobedili Stouk sa 3:1, dok Sanderlend u gostima bio bolji od Vigana, a Vest Hem i Kvins Park Rendžers odigrali su nerešeno 1:1.

Kasnije večeras sastaju se VBA i Aston Vila, dok će sutra Čelsi dočekati Arsenal, a Totenhem će ugostiti Mančester junajted.