Šalke iznenadio Bajern u Minhenu

BEOGRAD, 25. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Bajerna iz Minhena izgubili su na svom terenu od ekipe Šalkea sa 0:1 u 32. kolu Bundeslige i značajno umanjili šanse da odbrane titulu šampiona Nemačke.

Pobedu Šalkeu doneo je pogodak Halila Altintopa posle 20 minuta utakmice koju su oba tima završila sa po 10 igrača na terenu. Prvi je u 70. minutu isključen fudbaler Šalkea Džermejn Džouns, a šest minuta kasnije crveni karton je dobio i igrač Bajerna Frenk Riberi.

Bajern je tako ostao na trećem mestu na tabeli sa 54 osvojena boda, tri manje od vodećeg Volsfburga, koji ima utakmicu manje, pošto sutra gostuje Energi Kotbusu, pretposlednjem timu šampionata.

Drugo mesto na tabeli trenutno sa 55 bodova zauzima Herta, koja je sinoć savladala jesenjeg prvaka Hofenhajm sa 1:0.

Četvrto mesto preuzeo je Štutgart, koji se posle pobede od 2:0 nad Ajntrahtom iz Frankfurta izjednačio sa Bajernom na 54 osvojena boda.

Isti broj bodova ima i petoplasirani Hamburg, koji je u Dortmundu izgubio od Borusije sa 0:2.

Verder je savladao Bohum sa 3:2, poslednji na tabeli Karslrue je u Leverkuzenu pobedio Bajer sa 1:0, dok je Hanover osvojio tri boda u susretu sa Kelnom 2:1.