Partizan u slavljeničkoj atmosferi pobedio OFK-u sa 4:1

BEOGRAD, 26. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana proslavili su na svom terenu osvajanje titule prvaka Srbije tako što su pobedili OFK Beograd sa 4:1 u 28. kolu Super lige.

Igrači Partizana odbranili su juče šampionsku titulu, kada je prvi pratilac na tabeli, novosadska Vojvodina odigrala 0:0 sa Javorom iz Ivanjice, čime su "crno-beli" stekli nedostižnu prednost.

"Crno-beli" fudbaleri izašli su na teren u majicama na kojima je pisalo "21", koliko titula je Partizan osvojio do sada. Pre početka meča, kapiten domaćina Nenad Đorđević dobio je cveće od igrača OFK Beograda, kao čestitku za osvojenu titulu.

Slavlje pred raspevanih 10.000 gledalaca ulepšao je i golman Partizana Mladen Božović, koji je postavio novi rekrod po vremenu bez primljenog gola u prvenstvu Srbije.

Božović je ostao nesavladan 917 minuta, čime je oboren rekord golmana Obilića Nenada Lukića od 903 minuta.

Partizan je poveo golom Adema Ljajića u 35. minutu, a izjednačio je Aleksandar Ignjovski u 53. Zimsko pojačanje Vašington postigao je golove u 73. i 84. minutu, da bi Lamin Dijara u drugom minutu nadoknade postavio konačni rezultat.

Na teren se danas, posle mesec i po dana pauze zbog povrede, vratio ljubimac navijača, Brazilac Žuka.

OFK Beograd je ostao na pretposlednjem mestu, sa dva boda manje od Banata i dva više od Čukaričkog.

Napredak - Jagodina 1:0 (1:0)