Kiks Intera, bodovi ostaju u Napulju

BEOGRAD, 26. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu aktuelnog šampiona Inter sa 1:0 u 33. kolu italijanskog prvenstva i, pet kola pre kraja, učinili trku za titulu neizvesnijom.

Vodeći Inter sada ima 74 boda, sedam više od Milana koji je ranije danas zabeležio ubedljivu pobedu protiv Palerma (3:0).

Izabranicima Žozea Morinja to je tek treći poraz u prvenstvu, a poslednji put "nero-azuri" izgubili su 18. januara na gostovanju Atalanti u Bergamu.

Inter je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali je mladi Mario Baloteli u 16. i 33. minutu promašio dve stopostotne prilike za gol.

Kazna za promašaje iz prvog dela meča došla je u 73. minutu, kada je Urugvajac Marselo Zalajeta preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana Intera Žulija Sezara.

Do kraja utakmice, priliku da poveća vođstvo Napolitanaca imao je Manuele Blazi u 85. minutu, ali je Sezar odlično intervenisao.

Inter u sledećem kolu dočekuje rimski Lacio, dok Milan gostuje ekipi Katanije.

Milan - Palermo 3:0 (2:0)