Mančester slavio sa 1:0 u prvom meču

BEOGRAD, 29. aprila 2009. (Beta) - Evropski šampion Mančester junajted pobedio je na svom terenu Arsenal sa 1:0 u prvom meču polufinala fudbalske Lige šampiona.

Pobednički gol postigao je defanzivac Džon O'Šej u 17. minutu. Mančester je mogao ubedljivije da pobedi, ali je propustio mnogo šansi, naročito u prvom poluvremenu.

Kristijano Ronaldo pogodio je prečku u jednom trenutku. Dok je šut Rajana Gigsa, koji je danas odigrao 800. utakmicu za Junajted, završio u mreži, ali je poništen zbog ofsajda.

Golman Arsenala Manuel Almunja spasao je Arsenal težeg poraza, pošto je imao tri odlične intervencije.

Arsenal se uglavnom branio, a najbolju priliku nije iskoristio Niklas Bendter, čiji je šut iz blizine otišao preko gola.

Revanš se igra u utorak u Londonu. Pobednik će se sastati sa boljim iz duela Barselone i Čelsija, koji su juče u Španiji odigrali 0:0.