Jelena Janković u finalu Čarstona

Meč je trajao dva sata i devet minuta.

Švajcarkinja je bolje otvorila meč, pošto je lako osvojila prvi gem na svoj servis, a potom i da napravi brejk i povede sa 2:0.

Jankovićeva je već u narednom napravila ribrejk, a potom i u sedmom gemu seta još jednom oduzela servis 63. teniserki sveta, pa je do kraja tog perioda igre bez većih problema došla do prednosti u setovima.

Srkinja je u drugom setu od samog starta imala brejk prednosti, ali je 23-godišnja Švajcarkinja pri rezultatu 4:3 za Jankovićevu, oduzela servis 18. teniserki sveta i preokrenula rezultat u svoju korist.

Fegelova je pri rezultatu 5:4 imala brejk loptu i šansu da izjednači rezultat, ali je Jankovićeva sačuvala servis i izjednačila.

Drugi set odlučen je taj-brejku, a Švajcarkinja je iskoistila tek šestu set loptu i odvela meč u odlučujući set.

U trećem setu Felgelova je vodila sa 2:0, pošto je odmah na početku iskoristila loš period Srpkinje i napravila brejk.

Jankovićeva je od rezultata 0:2 zaigrala mnogo bolje i agresivnije, pa je potom uzela šest gemova zaredom i plasira se u fianle turnira u Čarslotnu, gde će se sastati sa Serenom Viljams iz SAD, koja je u polufinalu bila bolja od sestre Venus sa 2:0.