Reprezentacija Srbije startovala pobedom protiv Kanade

BEOGRAD, 30. juna 2009. (Beta) - Ženska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Beogradu Kanadu sa 2:1, u prvoj utakmici Grupe A na Univerzijadi.

Golove za Srbiju postigla je Jovana Sretenović u 37. i 40. minutu, dok je pogodak za Kanadu postigla Veronik Majer.

Utakmica je odigrana na stadionu Obilića.

Reprezentacija Brazila pobedila je na stadionu Voždovca Južnu Afriku sa 7:1, u prvoj utakmici Grupe C.

Trostruki strelac u pobedi Brazila bila je Dajan Roka, dok su po jedan gol postigle Hulijana Fonseka, Delvanita Santoš, Marsela Leandro i Laura Rosa. Jedini gol za selekciju Južne Afrike postigla je Modiko Ntabeleng.

Selekcija Japana pobedila je Republiku Irsku sa 3:0, posle dva gola Ami Otaki (57. i 62. minut) i Hikari Nakade (75. minut). Meč u Grupi D odigran je na stadionu u Železniku.