Porazi Vojvodine i Sevojna za kraj takmičenja u Evropi

BEOGRAD, 6. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Vojvodine eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u Beču poraženi od domaće Austrije sa 4:2.

U prvoj utakmici, koja je odigrana pre sedam dana u Beogradu, rezultat je bio 1:1.

Vojvodina je povela u 31. minutu golom Dragana Mrđe, a izjednačio je Tomas Jun u 45. minutu.

Prednost Novosađanima doneo je Dušan Tadić u 58. minutu, a drugi gol za Austriju dao je Emin Sulimani u 63. minutu. Novi preokret doneo je Mamadu Dijabang u 81. minutu, a konačan rezultat postavio je Rubin Okotije u trećem minutu nadoknade.

Prvu priliku na utakmici imali su igrači Austrije, ali je Jun sa samo pet metara šutirao pored leve stative gola Željka Brkića.

U 18. minutu Mrđa je mogao da dovede Vojvodinu u vođstvo, ali su odbrambeni igrači Austrije izblokirali njegov udarac sa 15 metara.

Novosađani su do gola došli u 31. minutu, posle odlične akcije Ađurua i Đurovskog, koju je Mrđa krunisao dobrim i preciznim udarcem sa desetak metara.

Austrija je uspela da izjednači u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je šut Okotije zakačio jednog igrača Vojvodine, a lopta je došla do Juna, koji je neometan sa samo pet metara pogodio mrežu.

Vojvodina je odlično počela i drugo poluvreme, a u 57. minutu gostujući navijači imali su novi razlog sa slavlje.

Mrđa je sa levog boka proigrao Dušana Tadića, a mladi reprezentativac Srbije je preciznim šutem sa 15 metara šutirao, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Vođstvo Vojvodine trajalo je samo šest minuta, pošto je rezervista Austrije Emin Sulimani iskoristio grešku golmana Brkića, koji je izleteo na jedan centaršut i promašio loptu, a igraču domaćih nije bilo teško da postigne gol.

Austrijanci su u završnici utakmice preuzeli terensku inicijativu, koju su krunisali golovima rezervista Mamadua Dijabanga u 81. minutu i Robina Okotija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Sevojna eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su i u revanš utakmici izgubili od domaćeg Lila sa 2:0.

Prvi gol na utakmici za francusku ekipu postigao je Joan Kabaj u 73. minutu, a konačan rezultat postavio je Tulio de Melo u 86. minutu.

Francuski prvoligaš je u prvoj utakmici, koja je odigrana pre sedam dana u Beogradu, pobedio sa 2:0.