ETNOMANIA – ciklus etnološkog i antropološkog filma

Program od 18.30 sati
Izbor filmova sa Međunarodnog festivala etnološkog filma u Beogradu

15. jul Komiški Kvarantore (Hrvatska)
16. jul Silikonsko proleće (Srbija)
17. jul Woodstock in Timbuktu (Nemačka)
18. jul Kosma (Srbija)
19. jul Poslednji planinski bog (Kina)
20. jul Dejlaman – raj predaka, Iran
21. jul Glasovi iz tundre – poslednji Jukagiri, Holandija
22. jul Deca tundre – preživeti na ledu, Nemačka
23. jul Macko (Hrvatska)
24. jul Jo joko – dobra hrana (Japan)
25. jul Komiški Kvarantore (Hrvatska)

Program od 20.00 sati
Ciklus “Zaboravljeni narodi”, japanskog autora Junićija Fušijame

15. jul Majstor tetovaže / Ribarenje kormoranima
16. jul Brak sklopljen na nebu/ Narod Aka: Farmeri džungle
17. jul Duhovi pirinčanih polja/ Život sa zmijama na Javi
18. jul LOVCI NA LJUDE SA BORNEA – Izgubljene duše džungle/
LOVCI NA LJUDE SA BORNEA – Konačno putovanje
19. jul FESTIVAL VODE I VATRE/
GODINA SA AŠIJIMA – Svakodnevni život
20. jul GODINA SA AŠIJIMA – Festival baklji/
GODINA SA AŠIJIMA – Ljubavni dueti iz planina
21. jul RATNICI DRVEĆA – Svakodnevni život/
RATNICI DRVEĆA – Gozba sago larvama
22. jul RATNICI DRVEĆA – Bidž: ceremonija osvete/
RATNICI DRVEĆA – Bidž: ceremonija osvete
23. jul PLEMENSKI RATOVI NA NOVOJ GVINEJI/
LJUDI SA PERIKAMA SA NOVE GVINEJE
24. jul NEVESTA I 26 SVINJA/ LJUDI KROKODILI IZ SEPIKA
25. jul BELA MAGIJA… CRNA MAGIJA / TROBRIANDSKA OSTRVA – Suknje i jam

Program od 20.00 sati
Ciklus “Mitovi i legende o čudesnim životinjama”, nemačke autorke Ketrin Liptrot

15. jul Bizon – Gospodar prerije / Ružičasti delfin – Duh Amazona
16. jul Soko – Nebeski predator/ Ptica zvana KIVI
17. jul Komodski zmaj – Vatrene čeljusti Crveni oktopod – Čudovište iz dubina
18. jul Narvali/ Orangutan – Šumski čovek
19. jul Kljunar – Najlepša životinja na svetu Kvecal – Sveta ptica Maja
20. jul Morska krava – Priča o sirenama Slepi miševi – Vampirske sluge
21. jul Vuk – Sve vučje legende MUSTANG – kraljevstvo na nebu
22. jul Bizon – Gospodar prerije / Ružičasti delfin – Duh Amazona
23. jul Komodski zmaj – Vatrene čeljusti Crveni oktopod – Čudovište iz dubina
24. jul Morska krava – Priča o sirenama Slepi miševi – Vampirske sluge
25. jul Vuk – Sve vučje legende BALI – Ostrvo bogova

http://etnografskimuzej.rs