Skols za pobedu Mančestera, het-trik Grafitea

BEOGRAD, 15. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda, finalisti Lige šampiona iz prošle sezone, pobedili su u Istanbulu ekipu Bešiktaša sa 1:0 u prvom kolu novog ciklusa, dok je uspešan start zabeležio i debitant u elitnom evropskom takmičenju Volfsburg.

Pobednički gol za Mančester postigao je Pol Skols u 76. minutu utakmice kada je prvi stigao do lopte koju posle šuta Nanija nije uspeo da ukroti golman Bešiktaša Hakan Arikan. Skols je odbitak glavom sproveo u gol domaćih za prva tri boda "crvenih đavola".

Volfsburg, aktuelni nemački šampion, bio je ubedljiv u duelu sa moskovskim CSKA i pred svojim navijačima pobedio sa 3:1 uz het-trik junaka utakmice Grafitea.

Brazilac je prvi gol postigao u 36. minutu posle asistencije reprezentativca Bosne i Hercegovine Zvezdana Mismovića.

Drugi put se u listu strelaca upisao u 41. minutu kada je iskoristio penal, koji je i dosuđen pošto ga je u protivničkom šesnaestercu oborio Dejvidas Šemberas.

Fudbaler CSKA Alan Džagoev potom je u 76. minutu krunisao dobar pas Dijega Benjalija i vratio nadu gostima, ali je 10 minuta kasnije Grafite još jednom pogodio za konačan rezultat od 3:1 i tako pokvario prvi zajednički nastup moskovskog tima i španskog trenera Huandea Ramosa u Ligi šampiona.

Ramos je u Rusiju i doveden sa osnovnim zadatkom da CSKA, osvajača Kupa UEFA iz 2005. godine, dovede do nokaut faze takmičenja.