Siguran start Sevilje, nerešeno u Štutgartu

BEOGRAD, 16. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu rumunsku Unireu sa 2:0 u utakmici prvog kola Grupe G Lige šampiona, dok je Štutgart kod kuće odigrao 1:1 sa Glazgov Rendžersima.

Sevilja je od prvog sudijskog zvižduka na stadionu Sančez Pishuan bila bolji rival i stvorila je veliki broj prilika za gol.

Uprkos ofanzivnoj igri, domaća ekipa terensku inicijativu iskoristila je tek u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Strelac vodećeg pogotka bio je Luis Fabijano, koji je snažnim i preciznim udarcem sa više od 16 metara savladao golmana rumunskog prvaka.

Španska ekipa nije se zadovoljila jednim postignutim golom, pa je i u drugom poluvremenu nastavila da "opseda" gol debitanta u Ligi šampiona.

Konačan rezultat postavio je Renato u 70. minutu, nakon što je Luis Fabijano uputio dobar centaršut iz kornera.

U duelu Štutgarta i Rendžersa, nemačku ekipu 13 minuta delilo je od prve pobede ove sezone u Ligi šampiona.

Domaćin je poveo pogotkom ruskog internacionalca Pavela Pogrebnjaka u 18. minutu, koji je iskoristio grešku fudbalera Rendžersa Saše Papca.

Ekipa Štutgarta do kraja poluvremena kontrolisala je igru, ali je u nastavku meča škotski tim krenuo agresivnije, što mu se isplatilo u 77. minutu, kada je Mađir Bugera iskoristio odlično dodavanje Žeroma Rotena i postavio konačan rezultat.