Pobeda Rome, po bod za Sampdoriju, Fiorentinu i Milan

BEOGRAD, 4. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Rome savladali su na svom terenu ekipu Napolija sa 2:1 u utakmici sedmog kola italijanskog prvenstva, dok se Sampdorija osvojenim bodom protiv Parme (1:1) vratila na deobu prvog mesta na tabeli sa Interom.

Roma, koja ove sezone igra loše u šampionatu, i na današnjoj utakmici je morala da se vraća iz "minusa", pošto je Napoli poveo u 25. minutu golom Ezekila Lavecija.

Slavlje gostujućih navijača nije, međutim, trajalo dugo jer je u 37. minutu Frančesko Toti postigao izjednačujući gol. "Princ Rima" je, svojim drugim pogotkom na utakmici, u 63. minutu doneo pobedu svom timu.

Sampdorija je na svom terenu povela protiv Parme pogotkom Đanpaola Pacinija u 23. minutu, ali je sedam minuta kasnije Danijele Galopa postavio konačan rezultat.

Ekipa iz Đenove sada ima 16 bodova, koliko i Inter, koji ima nešto bolju gol-razliku.

Fudbaleri Fiorentine, posle pobede nad Liverpulom sredinom ove nedelje u Ligi šampiona, nisu uspeli na svom terenu da savladaju desetoplasirani Lacio, a meč je završen bez golova.

Ipak, "ljubičasti" iz Firence su sa ovim bodom došli do treće pozicije na tabeli, koju dele sa Juventusom, ali torinska ekipa tek večeras igra protiv Palerma.

Ekipa Milana, nakon poraza od Ciriha u Ligi šampiona, napravila je još jedan kiks odigravši 1:1 protiv Atalante u Bergamu.

Domaći fudbaleri odlično su "otvorili" utakmicu i poveli golom Simonea Tiribokija u 21. minutu, ali je u 39. minutu Ivan Radovanović zaradio drugi žuti karton i isključenje zbog faula nad Brazilcom Patoom.

Brojčanu prednost gostujuća ekipa iskoristila je tek u 84. minutu, kada je drugi Brazilac, Ronaldinjo, iskoristio dodavanje Alesandra Neste i zatresao mrežu Atalante.