Poraz FMP-a od Olimpije

BEOGRAD, 8. novembra 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a izgubili su u Železniku od ljubljanske Olimpije sa 67:79 (24:26, 18:17, 11:25, 14:11) u šestom kolu Jadranske lige.

Nemanja Protić je u trećem porazu FMP-a ove sezone ubacio 14 poena za tim iz Železnika, koji ima meč manje od ostalih ekipa, pošto je njegov duel sa Partizanom u prvom kolu odložen. Predrag Samardžiski je dodao 12, a Andrija Milutinović 11 poena za FMP.

Najefikasniji u gostujućem timu, koji je stigao do četvrte pobede, bio je Uroš Slokar sa 20 poena, dok je Metju Vinsent Volš ubacio 19, a Sani Bećirović 18.

Olimpija je rano stigla do vođstva i već u prvoj četvrtini imala 10 poena razlike (24:14), ali je FMP potom počeo da igra brže i bolje u odbrani i da smanjuje prednost da bi početkom druge deonice i poveo sa 31:30.

FMP, ipak, nije imao vođstvo ubedljivije od četiri poena, pa je Olimpija do kraja poluvremena povratila minimalnu prednost i na poluvreme otišla sa rezultatom 43:42 u svoju korist.

Najbolja slovenačka ekipa meč je prelomila u trećoj četvrtini koju je počela serijom 16:2. Serijom trojki i dobrom odbranom došla je i do 19 poena razlike - 68:49 što je bilo i njeno najubedljivije vođstvo.

Gosti su prednost uspešno čuvali do kraja, a FMP je u samom finišu uspeo samo da ublaži poraz.

Trener FMP-a Vlade Đurović po završetku utakmice ocenio je da je njegova ekipa zasluženo izgubila.

"Olimpija je jedan od dva najbolja tima u ligi, a nažalost, večeras su odigrali svoj najbolji meč. Moram da priznam da sam očekivao više od svog tima, koji jeste najmlađi u ligi, što samo znači da moraju da se bore sa više entuzijazma i energije", kazao je.

Treber FMP-a je rekao i da su i navijači i on i saigrači očekivali više od jedinog reprezentativca iz FMP-a Miroslava Raduljice, koji je imao grip i dobijao infuziju pre meča.

"Nažalost i centri su nam podbacili. Dragan Labović je potpuno nespreman i van kondicije, ali ja duboko verujem u tog igrača. Ipak, večeras su nam nedostajali njegovi i poeni Raduljice", naveo je Đurović.

Trener Olimpije Jure Zdovc ocenio je da je utakmicu odlučila dobra odbrana njegove ekipe.

"Ispunili smo naš prvi zadatak, nismo dozvolili protivniku da se raspuca za tri poena, kontrolisali smo i skok. I da nije bilo glupih grešaka imali bismo veću prednost još u prvom poluvremenu", rekao je Zdovc.

FMP : Union Olimpija 67:79 (24:26, 42:43, 53:68)

FMP: Stamenković 3, Lazić 6 (4:4), Raduljica 4, Protić 14 (1:2), Musli 4, Labović 2 (2:2), Jeremić 2 (2:2), Samardžiski 12 (2:3), Radetić 7, Dimić 2, Milutinović 11 (1:2)

Union Olimpija: Bećirović 18 (4:4), Djordjević 3, Aleksandrov 8, Slokar 20 (4:5), Golubović 6 (2:2), Ožbolt 5, Walš 19 (2:2)