Golden Stejt bolji od Indijane

BEOGRAD, 1. decembra 2009. (Beta) - Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su na svom terenu Indijanu sa 126:107 u nastavku takmičenja NBA lige, a ekipu je do trijumfa doveo Monta Elis sa ličnim rekordom od 45 poena.

Entoni Morou doprineo je sa 18 poena, a srpski internacionalac Vladimir Radmanović počeo je utakmicu u startnoj postavi, ali je za skoro 24 minuta postigao samo dva poena, uz šest skokova.

Golden Stejt je odigrao četvrtu utakmicu bez trenera Dona Nelsona, koji ima upalu pluća.

Majk Danlivi i Deni Grejndžer postigli su po 22 poena za Indijanu.

Dalas je kod kuće pobedio Filadelfiju sa 104:102, a trijumf je ostvario pogotkom Džejsona Terija 1,4 sekunde pre kraja meča. Najefikasniji kod Maveriksa bio je Dirk Novicki sa 28 poena.

Džejson Kid zabeležio je lični rekord u sezoni sa 22 poena i 11 asistencija.

Filadelfija je uspela da dostigne 17 poena zaostatka, ali ne i da pobedi, a ovo joj je sedmi uzastopni poraz. Izjednačenje Seventisiksersima doneo je Andre Iguodala trojkom 5,6 sekundi pre kraja, ali je promašio šut u poslednjim stotinkama.

Vili Grin zabeležio je lični rekord u sezoni od 23 poena za Filadelfiju.

Milvoki je imao koristi od povratka oporavljenog Endrua Boguta u tim, pošto je pobedio Čikago sa 99:97. Centar iz Australije završio je utakmicu sa 22 poena i 15 skokova.

Čikago su predvodili Džon Selmons sa 23 poena i Luol Deng sa 22 poena i 14 skokova.

Juta je na svom terenu pobedila Memfis sa 120:93.

Milvoki - Čikago 99:97
Juta . Memfis 120:93
Dalas - Filadelfija 104:102
Golden Stejt - Indijana 126:107