Partizan pobedio u Širokom Brijegu

BEOGRAD, 20. decembra 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Širokom Brijegu istoimenu domaću ekipu sa 63:48 (12:22, 19:12, 19:8, 13:6) u poslednjoj utakmici 13. kola Jadranske lige.

"Crno-belima" je to osma pobeda u regionalnom takmičenju, dok je Široki zabeležio osmi poraz.

Domaći košarkaši veoma dobro su odigrali prvu četvrtinu u kojoj su stekli osam poena prednosti, ali je Partizan u nastavku utakmice bio mnogo čvršći u odbrani i efikasniji u napadu, čime je opravdao ulogu favorita i došao do nove pobede.

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksandar Rašić sa 19 poena, dok je Jan Veseli ubacio deset poena.

U domaćoj ekipi samo je Hrvoje Puljko sa deset poena imao dvocifren košgeterski učinak.

Cedevita - Cibona 72:87

Široki - Partizan 48:63

Budućnost - FMP Železnik 78:70

Crvena zvezda - Bosna 85:79

Zagreb - Zadar 95:97

Olimpija - Hemofarm 72:79

Radnički - Helios 69:66