Nadal pobedio Troickog

BEOGRAD, 8. januara 2010. (Beta) - Srpski teniser Viktor Troicki završio je takmičenja na turniru u Dohi, pošto je izgubio od drugog igrača sveta Rafaela Nadala iz Španije sa 0:2 (1:6, 3:6) u polufinalu takmičenja.

Nadal je bez problema slomio otpor 29. tenisera sveta, koji je pretrpeo i treći poraz na tri susreta sa Špancem.

Prethodna dva puta Nadal je Troickog, takođe bez izgubljenog seta, savladao 2008. godine na Otvorenom prvenstvu Australije, a potom i na Otvorenom prvenstvu SAD.

Španac je posle prvog gema današnjeg meča osvojio narednih 11, poveo sa 1:0 u setovima i 5:0 u drugom delu igre. Drugi reket Srbije uspeo je potom samo da ublaži poraz.

Troicki je, ipak, u Dohi zaradio 52.520 dolara, ali i 90 bodova na ATP listi, pošto je prošle godine eliminisan već u prvom kolu takmičenja.

Kasnije je, ipak, značajno napredovao pa je ove sezone na turniru u Kataru bio postavljen za petog nosioca.

Drugog učesnika finala odlučiće duel najboljeg tenisera sveta Rodžera Federera iz Švajcarske i trećeg nosioca Nikolaja Davidenka iz Rusije.

Ukupan nagradni fond turnira u Dohi iznosi 1.024.000 dolara.