Pobeda Crvene zvezde nad FMP-om

BEOGRAD, 9. januara 2010. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u hali Pionir ekipu FMP-a iz Železnika sa 87:73 (19:23, 27:16, 17:17, 24:23) u utakmici 15. kola Jadranske lige.

"Crveno-belima" je to sedma pobeda u regionalnom takmičenju, dok je FMP zabeležio 11. poraz.

Domaća ekipa je dobro počela utakmicu, ali je u završnici prve četvrtine dozvolila FMP-u da napravi seriju 6:0 i dođe do četiri poena prednosti (23:19).

"Trojkom" Filipa Čovića na početku druge deonice FMP je povećao vođstvo na "plus sedam", a u 12. minutu gosti su imali i prednost 29:21.

U narednih pet minuta, zahvaljujući Tadiji Dragićeviću, Filipu Videnovu i Majku Tejloru, Zvezda je napravila seriju od 15:0 i preokrenula na 36:29.

Početak treće četvrtine takođe je pripao izabranicima Aleksandra Trifunovića, koji su u 25. minutu vodili sa 54:43. Minut pre kraja ovog perioda FMP je uspeo da se približi na 56:60, ali je Boris Bakić sačuvao vođstvo domaćih.

"Crveno-beli" su u visokom ritmu ušli u poslednju četvrtinu, u kojoj su nakon nekoliko minuta došli do vođstva od 77:61 i definitivno rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Oliver Stević sa 13 poena, dok je kapiten Dragićević utakmicu završio sa deset poena.

U timu iz Železnika najzapaženiji bio je Miroslav Raduljica sa 24 poena, a Filip Čović dodao je na to još 12 poena.

Crvena zvezda : Videnov 8 (4/4 za dva, 0/3 za tri), Bjelica 8 (2/8 iz igre, 9 sk), Nedović 3, Kikanović 9, Radosavljević, Kešelj 9 (1/5 za tri), Stević 13 (6/9 za dva), Dragićević 10 (3/3 za tri), Tejlor 6, Bakić 8, Radivojević 5, Štimac 8.

FMP: S. Stamenković 2, Radetić 3, Dimić 9, Čović 12 (3/10 iz igre), Musli 2, Jeremić, P. Stamenković, Raduljica 24 (7/10 za dva, 10/11 za jedan, 8 sk), Lazić, Milutinović 9, Protić 10 (2/7 za tri), Samardžiski 2.