Pobeda Kine u brzom klizanju

SOFIJA, 20. marta 2010. (Beta-AP) - Kineski reprezentativci Venhao Lijang i Meng Vang pobedili su u muškoj i ženskoj konkurenciji u trci na 500 metara na svetskom prvenstvu u brzom klizanju.

Venhao je pobedio prešavši stazu za 41,383 sekunde, ispred branioca titule Fransoe Amelena iz Kanade, koji je završio za 41,456 sekundi. Bronzanu medalju osvojio je još jedan Kanađanin, Fransoa-Luj Tramble sa 41,526 sekundi.

Amerikanac Džej-Ar Čelski, koji je na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu osvojio pet medalja, diskvalifikovan je u polufinalu.

Braniteljka titule Meng pobedila je danas u vremenu od 43,619 sekundi. Preostale dve medalje osvojile su Kanađanke. Srebrnu Kalina Roberže, a bronzanu Marijan San-Žele.