Nojnerova pobedila u Svetskom kupu

HANTI MANSIJK, 27. marta 2010. (Beta-AP) - Nemica Magdalena Nojner je pobedila u ukupnom plasmanu Svetskog kupa u biatlonu, pošto je pobedila peti put u sezoni.

Nojnerova je prevazišla tri kaznena kruga i pobedila je u ženskom masovnom startu na 12,5 kilometara u Hanti Mansijku sa vremenom od 36 minuta i 20,0 sekundi. Ona je na Olimpijskim igrama u Vankuveru slavila u poteri i masovnom startu.

Druga je završila Sandrin Beli iz Francuske, koja planira da se povuče iz biatlona. Ona je promašila jednu metu i završila je sa 17,2 sekundi zaostatka.

Olimpijska pobednica u sprintu Anastasija Kuzmina iz Slovačke takođe je imala kazneni krug i završila je kao treća sa 23,6 sekundi zaostatka za pobednicom.