Rukometaši Srbije pobedili Češku u prvom meču baraža

NIŠ, 13. juna 2010. (Beta) - Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u subotu u Nišu selekciju Česke sa 27:23 (16:9), u prvom meču kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2011. godine u Švedskoj.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Žarko Šešum sa osam i Momir Rnić sa šest golova, dok je u timu Češke Filip Jiha postigao četiri gola.

Sa novim selektorom Veselinom Vukovićem ekipa je pokazala da može da igra snažnu odbranu, sa kojom je u celom prvom poluvremenu zaustavljala najboljeg češkog igrača Filipa Jihu, što je i uticalo na visoku prednost u tom delu meča.

U timu Srbije odlično su branili Darko Stanić, do povrede u 24. minutu, i Dimitrije Pejanović u nastavku meča. Veoma dobro je odigrao debitant u reprezentaciji Milutin Dragićević na mestu pivotmena, kao i Momir Rnić, koji je postigao važne golove u drugom poluvremenu.

Revanš meč igraće se narednog vikenda u Plzenu.