Pobede Arisa i Bešiktaša

BEOGRAD, 17. avgusta 2010. (Beta) - Fudbaleri Arisa i Bešiktaša ostvarili su pobede u prvim utakmicama plejofa za plasman u Ligu Evropa.

Aris je u Solunu pobedio Austriju iz Beča golom "rezerviste" Karlosa Ruiza u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, pa će sa minimalnom prednošću putovati na revanš u Austriju.

Turski klub Bešiktaš je u Istanbulu pobedio Helsinki sa 2:0. Golove za crno-bele postigli su Roberto Ilbert u 35. i Rikardo Kvarežma u 66. minutu.

Finski tim je bio protivnik beogradskog Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, kada je oba puta je poražen, 0:3 I 1:2.

Revanš utakmice na programu su za sedam dana, a preostale prve utakmice plejofa za plasman u Ligu Evropa igraju se ovog četvrtka.